Nejsou etudy jako etudy

Napadlo vás někdy, že se při učení na akordeon můžete potkat se smutným klaunem, zazpívat si s francouzskou dámou, zatancovat si s roboty nebo se radovat na balkánské veselce?

Všichni víme, že žádný učený z nebe nespadl. Jenže když se řekne slovo etuda, nejspíš každému naskakuje husí kůže (a možná se i ozývá špatné svědomí). To je potřeba změnit! Etudy by neměly být nudná cvičení, ale dobrodružné výpravy do neprobádaných krajin.

etudy-obrazek2-webPři hraní Snadných etud pro akordeon od Sama Rašky se vypravíte na Moravu, na egyptské tržiště, na barokní bál nebo do středověku, zahrajete si valčík, blues i disko – a při tom všem si procvičíte všechny důležité základní dovednosti, hmaty, ozdoby, rytmus i frázování. Pokud chcete vědět, jak má každá skladba znít, můžete si nahrávky poslechnout přímo od autora. Ať jste malí nebo velcí, budete se sami divit, jak vám to díky nápaditým názvům a veselým obrázkům půjde zlehka!

Pro koho jsou Snadné etudy pro akordeon vhodné především?
pro začátečníky i pokročilé
pro dospělé amatérské hráče
pro žáky prvního stupně ZUŠ

Notový sešit obsahuje dohromady 35 skladbiček, tři z nich pro ukázku zveřejňujeme i s učebními nahrávkami.


1. Volání přírody

NOTY – PDF  MSCZ

Volání přírody / NatureCalling


17. Příjezd veselého krále

NOTY –  PDF  MSCZ

Příjezd veselého krále / Arrival of a Jaunty King


22. Zatancuj si

NOTY –  PDF  MSCZ

Zatancuj si / Dance


Ještě je nemáte na notovém stojánku? To se dá snadno napravit!

Objednávky mailem nebo přes kontaktní formulář zde

Etudy si můžete pořídit za 250 Kč + poštovné a balné nebo si je prostě bez poštovného vyzvedněte u nás v učebně v Praze na Smíchově, ulice Bieblova 9. Učební náhravky všech etud vám pak budou k dispozici ke stáhnutí ve formátu mp3.

Pokud jste si pořídili jen notový sešit a chtěli byste i učební nahrávky, můžete je získat za 100 Kč.

Základním uměleckým školám také nabízíme seminář autora. Náplní může být představení etud, metodika nejen jazzové improvizace na akordeon nebo samostatný koncertní recitál – program je na domluvě.

Chcete si v našem eshopu ještě něco vybrat?