Letní harmonikářský kurz 2016

„Kdopak nám v létě přijede zahrát?“ Na Chaloupkách jsou ale zvědaví, že? Lektorky a lektory už známe, ale co vy? Vyrazíte na skvělý muzikantský víkend?

Letní harmonikářský kurz
26. – 28. srpna 2016
ekologické středisko Chaloupky na Vysočině

pozvanka-letni2016

 

Chaloupky nejsou jen kurz, kde vám lektoři pomáhají posunout se zase o kousek dál ve svém hraní, ale i setkání sympatických lidí, kde je prostor učit se od ostatních účastníků, vyměňovat noty, nahrávky a zkušenosti. Kde je čas zahrát si, zazpívat a pobesedovat nejen o harmonice.

Chvilky těšení a napjatého očekávání si můžete zkrátit cvičením, abyste na konci srpna přijeli v pořádné harmonikářské kondici. Přečtěte si, co si pro vás naši lektoři připravili. Po přihlášení vám pošleme noty a hurá na to!

_MG_9316Tomáš Görtler

Nechtěl jsem na letošní kurzy vybírat písně bezmyšlenkovitě. Chtěl jsem, aby je spojovalo nějaké společné téma. Při mé učitelské praxi často mluvím o lidech, kteří písně tvoří. Ti často nepracují sami, ale ve dvojici. Vybral jsem tedy známé tvůrčí páry a přemýšlel, jaké písničky by se hodily k našemu obskurnímu účelu, tedy hrát je v akordeonovém kvintetu (minimálně!). No, napadly mě tyto, pokud by měl někdo nějaký jiný návrh, sem s ním! V + W – Svítá nebo Babička Mary, S + Š – Krajina posedlá tmou, H + H – Štěstí je krásná věc (protože Buřty, pivo, nenávist už byly), S + U – Ani k stáru.

Katka Paclíkovákatka-paclikova

Připravila jsem si pro vás staromoravské písně, jimiž se dotkneme našich starověkých kořenů. Jednu píseň budeme hrát jako kánon – Šel dudáček hráti na hody. A tři jednoduché, melodicky příbuzné staré písně, které objevil před rokem zesnulý brněnský skladatel František Gregor Emmert. Ty písně do sebe zapadají, bude krásné je hrát společně.

Jaromír Žižka

Přijměte  hudební pozvání k nám, na Jižní Moravu. U muziky su já chlap – populární slovácký verbuňk (nebo snad čardáš)?  Jak ale zahrát na akordeon co běžně hrává celá cimbálová muzika? Pojďme si to ukázat, těším se na vás!

 

zaneta_vyrezŽaneta Vítová

Se mnou se můžete těšit na dvě písně od známé písničkářky Radůzy. Pochod Tam pod Ještědem, kde uplatníme hru v akordech, kterým jsme se posledních několik kurzů věnovali teoreticky. Tentokrát je uplatníme i v praxi. Druhá bude hluboká píseň Vše je jedním, kde bude prostor pro sóla, pěvecké výkony i souborovou hru, těším se.

 

Nedílnou součástí našich kurzů na Chaloupkách je výborné jídlo, za které bude tentokrát ručit rodinný kuchařský tým Janka Kelíšková & spol.

Cena kurzu je 3000 Kč (kurzovné, stravování, pronájem společných prostor) + ubytování na celý kurz (ve společných ložnicích za 240 Kč, pro náročnější v pokojích s vlastním sociálním zařízením za 450 Kč).

Nabízíme zlevněné kurzovné za 2500 Kč pro studenty do 26 let, rodiče na rodičovské dovolené, seniory nad 60 let. Slevu můžou uplatnit i ti, co vymyslí zajímavý doprovodný program na kurz, co pro nás napíší kvalitní článek na web nebo se do našeho projektu harmonika.cz zapojí i jinak.

Začátek kurzu je v pátek v 19 hodin, konec  v neděli odpoledne.

Doprava
Chaloupky jsou sice pro někoho trochu dál, ale řešíme spolujízdu, jedno místečko v autě se vždycky najde. Jde to i autobusem – zastávka „Zašovice, Nová Brtnice“.

Mapa

PŘIHLÁŠKA
Máte-li zájem se zúčastnit, stačí VYPLNIT PŘIHLÁŠKUPo vyplnění přihlášky vám dáme vědět, zda jsou ještě volná místa, potom můžete poslat zálohu 1000 Kč. Teprve po zaplacení zálohy budete mít místo na kurzu s jistotou rezervováno. Nějaké dotazy nebo problém s vyplněním přihláškového formuláře? Ozvěte se na e-mail jindra.kelisek@gmail.com.

Kurz není pro úplné začátečníky, alespoň pár písniček je potřeba umět zahrát.

Jaké to bylo v minulých letech?

Nebojte se pozvat i své muzikantské kamarády! Vítáni jsou jako vždy i hráči na jiné nástroje – jen když jim nebude vadit, že budou v menšině.

Takže proč nevyrazit?

Za realizační a lektorský tým  | Jindra Kelíšek
autorka výtvarné pozvánky | Bára Valecká
publikováno 28. 4. 2016